Twitter-Logo توضیحات برنامه

پیشنهاد خرید اولین توییت توییتر به 2.5 میلیون دلار رسید!

پیشنهادها برای خرید اولین توییت توییتر در حال افزایش است!

روز جمعه جک دورسی مدیرعامل توییتر با ارسال توییتی مبنی بر فروش نسخه رمزنگاری شده اولین توییت او در توییتر بعنوان توکن تغییر ناپذیر (NFT) روی پلتفرم ولیوبلز (Valuables)، توجهات را به سمت این مزایده جلب کرده است. این توییت مربوط به سال 2006 بوده و برای اولین بار در ماه دسامبر سال 2020 به فروش گذاشته شده بود، اما پس از توییت روز جمعه دورسی، موجی از پیشنهادها برای خرید این توییت رمزنگاری شده به راه افتاده است که نشان از بازار ملتهب دارایی‌های دیجیتال دارد.

تا بعدازظهر روز شنبه، بالاترین پیشنهاد برابر با 2.5 میلیون دلار بوده که توسط سینا استوی ارائه شده است. سینا استوی، آنطور که پروفایل لینکدین‌‌ او می‌گوید، مدیرعامل شرکت مالزیایی بریج اوراکل (بر روی شبکه TRON) است. استوی برای خرید توییت‌های تاریخی و قدیمی رقابت سختی با جاستین سان، بنیان گذار TRON و مدیرعامل بیت تورنت دارد.

ولیوبلز یک پلتفرم بر بستر اتریوم بوده که توسط شبکه اجتماعی Cent ایجاد شده است. این پلتفرم به کاربران توییتر اجازه می‌دهد تا توییت‌های خود را به دیگران بفروشند (به آنها به مثابه رونوشت‌های امضا شده دیجیتالی فکر کنید). توییت‌های رمز نگاری شده فقط زمانی فروخته می‌شوند که صاحب آن توییت، پیشنهاد ارائه شده را قبول کند. در این پلتفرم هر کسی می‌تواند برای خرید توییت پیشنهاد بدهد. برای مثال اولین پیشنهاد برای توییت مورد بحث فقط یک دلار بود که توسط کاربری به نام TheGaloisCxn در 15 دسامبر 2020 ارائه شد.

اما حالا استوی عقیده دارد این توییت 2.5 میلیون دلار می‌ارزد!

دورسی، مدیرعامل توییتر، یکی از طرفداران شناخته شده بیت کوین است، در همین راستا برای رشد بازار ارزهای دیجیتالی نیز اقدامات مهمی انجام داده است. از جمله این اقدامات می‌توان به پروژه کش اپ (Cash App)، از شرکت اسکوئر (تحت مالکیت دورسی) اشاره کرد که محلی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران خرد است. همچنین دورسی در پروزه لایتنینگ لبز(Lightning Labs)  نیز سرمایه گذاری کرده است. لایتنینگ لبز یک راهکار لایه دوم شبکه بیت کوین، برای افزایش مقیاس‌پذیری شبکه است.

با توجه به این موضوع، دورسی برای اولین بار است که به اتریوم علاقه نشان می‌دهد. خیلی از افراد حاضر در صنعت تکنولوژی عقیده دارند که افزایش ناگهانی ارزش NFT ها می‌تواند تا حدودی تصمیم اخیر اسکوئر مبنی بر خرید سایت استریم موزیک تیدال (Tidal) در روز پنج‌شنبه را توضیح دهد (قبل از اعلام این خبر، دورسی از همکاری خود‌ با رپر معروف Jay-Z برای گسترش بیت کوین در آفریقا خبر داد).

مناقشه بر سر خرید اولین توییت توییتر روی پلتفرمی بر بستر اتریوم، قطعاً آتش بازار NFT‌ها را شعله‌ ورتر خواهد کرد.

مبنع خبر

برنامه های مشابه First twitter tweet

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger

Online Mode
3.12
2.21.6.1
دانلود گپ Gap Messenger - اپلیکیشن پیام رسان گپ برای اندروید

Gap Messenger

Online Mode
4.25
8.8.3
دانلود iGap - برنامه آیگپ برای اندروید + ویندوز

iGap

Online Mode
2.64
2.1.9
دانلود Telegram – جدیدترین نسخه اپلیکیشن تلگرام برای اندروید

Telegram Desktop

Online Mode
2.97
2.6.0
دانلود SHAREit PC - نرم افزار شیریت برای ویندوز

SHAREit PC

Offline Mode
3.71
4.0.6.177

نظرات کاربران

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه